شروع ترم جدید کلاس های ما در موسسه کتاب آرایی ایرانی

کلاس های خوشنویسی علی رضا بابایی و فاطمه وصال در روزهای پنج شنبه و جمعه بعد از ظهر در موسسه کتاب آرایی ایرانی برگزار می شود .

ترم جدید از اوّل بهمن شروع و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد .

 

ترم جدید
ترم جدید

کلاس روزهای پنج شنبه
مدرس : فاطمه وصال
ساعت: ۱۵٫۳۰ تا ۱۷٫۳۰
آموزش خط نستعلیق
قلم درشت و تحریری

کلاس روزهای جمعه
مدرس : علی رضا بابایی
ساعت: ۱۵ الی ۱۸
آموزش خطوط نستعلیق و شکسته
قلم درشت ، تحریری

آدرس :
تهران ، بالاتر از چهارراه ولی عصر ،
خیابان بزرگمهر ، تقاطع خیابان فلسطین
پلاک ۲۹
موسسه کتاب آرایی ایرانی

تلفن :
۶۶۴۰ ۵۶۶۵
۶۶۱۷ ۵۷۱۱

خود آموز خط تحریری برای نوبت سوم منتشر شد

سلام و درود

به عرض می رسانیم کتاب آموزش خطِ تحریری ما ، برای بار سوم توسط انتشارات مبتکران به چاپ رسید : نوبت اول ۱۳۹۰ ، نوبت دوم ۱۳۹۵ ، نوبت سوم ۱۳۹۷

📚📚📚

🔹 مزایای خودآموز خطِ تحریری

▪️ این کتاب دو خط نستعلیق و شکسته را شامل می شود . چاپ های گذشته به صورت چهار جلدی عرضه می‌شد. چاپ جدید ، بدونِ تغییرِ در محتوا در یک جلد عرضه می شود( به همین خاطر در چاپ جدید در شناسنامه ی کتاب چاپ اوّل معرّفی شده )

▪️ آموزشِ این کتاب به شکلی بسیار ساده است که همه گروه های سنّی از دوم دبستان به بالا را شامل می شود .

▪️ دربخش شکسته ، بجای شکسته هنری ، که برای بیشترِ مردم ، دشوار و پیچیده است ، شکسته ساده و کاربردی را آورده ایم که مناسب برای نوشتنِ روزمرّه است (مدارس; هفتم به بالا ، برای دانشجویان ، ادارات و …)

▪️ همچنین طوری طراحی شده که هم برای تدریس در مدارس ، هم برای آموزشگاه ها و نیز برای استفاده شخصی مناسب باشد.

▪️ در مدّت ۲۲ سال تدریس ، به این نتیجه رسیدیم که برای کتاب ، آموزشِ ساده را ارائه دهیم تا عزیزان بتوانند مطالبِ بیشتری از کتاب بدونِ نیاز به استاد دریافت کنند.

▪️در کتاب ، تمرین هایی برای هر روز قرار داده ایم . بنابراین توصیه می کنیم کتاب را تهیّه بفرمایید .

▪️ عزیزانی که نیازمند به کارِ بیشتری هستند ، می توانند در کلاسِ ما حضور پیدا کنند.

🔸🔸🔸

🔹 کلاس ما
روزهای پنج شنبه و جمعه
آدرس: تقاطع فلسطین و بزرگمهر ، پلاک ۲۹
موسسه کتاب آرایی ایرانی
تلفن : ۶۵ ۵۶ ۴۰ ۶۶

🔹سفارش کتاب
۶۱۰ ۹۴ ۴۹۱ —- ۶۱۰ ۹۴ ۴۰۰
بانک کتاب مبتکران.خانم صَلاحی
(ارسال با پیک رایگان در تهران)

موفق باشید🙏🌷🌷
علی رضابابایی،فاطمه وصال

افتتاحیه نمایشگاه آثار خوشنویسی و تذهیب هنرمندان معاصر ایران در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد

22277به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ بمناسبت بزرگداشت روز جهانی موزه ها روز جمعه ۲۴ اردیبهشت ماه در معیت استادان برجسته هنر خوشنویسی ایران و مدرسین و هنرجویان انجمن خوشنویسان ایران و تنی چند از نگارگران تعداد ۳۹ اثر فاخر هنری خطوط  نستعلیق ،شکسته نستعلیق ،نسخ ایرانی و آثار نفیس تذهیب هنرمندان گروه مهر نگاران استاد بابایی، استاد وصال،خانم قربانپور،خانم اکبرزاده و آقای رحیمی عهد افتتاح گردید.

در این برنامه استاد قلیچ خانی از پژوهشگران و متخصصین هنر خوشنویسی معاصر ایران و مولف کتب و مقالات تخصصی خوشنویسی به سخنرانی در باب هنر خوشنویسی و همراهی هنرمندان  در تهیه  قطعات و مرقعات  مکتب کتاب آرایی ایرانی دوره های تاریخی به توصیفات ابعاد متفاوت این هنر کهن پرداختند.

در خاتمه با اجرای برنامه موسیقی و  تقدیر از هنرمندان  گروه مهر نگاران  توسط استادان حاضر در این برنامه اصل آثار در موزه میرعماد به نمایش در آمد. از استادان مهمان این نمایشگاه استاد فلسفی، استاد ملک زاده ،استاد صادق زاده و جمعی از مدرسین انجمن خوشنویسان ایران در این افتتاحیه شرکت داشتند .

 درنهایت نمونه آلبوم نفیس از آثار منتخب نمایشگاه  به رسم هدیه در اختیار بازدیدکنندگان و علاقمندان نمایشگاه قرار گرفت.

اولین نمایشگاه تذهیب و خوشنویسی گروه مهرنگاران در کاخ سعدآباد

22224کاخ سعدآبادبمناسبت بزرگداشت روز جهانی موزه ها  و هفته میراث فرهنگی سال ۹۵ ،نمایشگاه آثار خوشنویسان و هنرمندان تذهیب کار معاصر ایران در موزه میرعماد کاخ سعدآباد برپا می شود.به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد؛ این نمایشگاه برگزیده آثار هنرمندان خوشنویسی و تذهیب کار ایرانی گروه  مهرنگاران  است که روز جمعه ۲۴  اردیبهشت ماه ساعت ۱۷ در موزه خط و کتابت میرعماد کاخ سعدآباد گشایش می یابد.مجموعه یاد شده شامل ۳۹ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق و نستعلیق و ثلث و تذهیب  با امضای استاد علیرضا بابایی، استاد فاطمه وصال، خانم مهرناز قربانپور، خانم بهاره اکبر زاده،  آقای محمود رحیمی عهد است. از برنامه های جانبی این نمایشگاه سخنرانی جناب دکتر قلیچ خانی به همراهی جمعی از هنرمندان و استادان انجمن خوشنویسان ایران و مخاطبین فرهنگ و هنر ایران همان روز ساعت ۱۵ در سالن سینمای موزه ملت کاخ سعدآباد می باشد.در خاتمه با اجرای برنامه تقدیر از هنرمندان  اصل آثار در موزه میرعماد سعدآباد مورد بازدید علاقمندان قرار می گیرد.نمایشگاه از روز ۲۴ اردیبهشت تا ۴ خردادماه همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ دایر خواهد بود.در این نمایشگاه آلبوم نمونه  آثار نمایشگاه مهرنگاران در معرض دید عموم قرار خواهد داشت.علاقمندان به هنر تذهیب و خوشنویسی برای آشنایی بیشتر به سایت مهرنگاران www.mehrnegaran.com مراجعه کنند.

آلبوم مهرنگاران منتشر شد

TASVIR ALBOM.این آلبوم اولین اثر مشترک گروه مهرنگاران است که دارای ۱۲قطعه می باشد.
برگزیده آثارعلی رضابابایی،فاطمه وصال،مهرنازقربانپور،بهاره اکبرزاده،محمود رحیمی عهد در این مجموعه قرارگرفته است.
۱۰اثربخط نستعلیق،شکسته،نسخ و۲ اثرتذهیب که قطعاتی با مضامین قرآنی ،اشعارمولوی، حافظ ، سعدی واخوان ثالث را دربر میگیرد.
چاپ نفیس ، قطع رحلی وتنوع آثار با خطوط ذکر شده اثری متفاوت را دراختیارعلاقمندان قرارداده است.
 علاقمندان جهت تهیه آلبوم با این شماره ها تماس حاصل نمایند: ۰۹۳۰۵۷۰۲۹۰۷_۰۹۱۲۰۲۵۶۷۵۶_۰۹۱۲۳۴۷۵۳۵۶

افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسان معاصر ایران

11111

افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسان معاصر ایران
بمناسبت بزرگداشت روز حافظ ۲۰ مهر سال ۹۳ در موزه میر عماد .

بگزارش واحد خبر سرای خوشنویسان ایران ، این نمایشگاه شامل آثار خوشنویسان معاصر ایران با اقلام نستعلیق و شکسته نستعلیق است که با مضامین اشعار حافظ تهیه شده است .
ادامه مطلب

برگزیده غزلیات شمس تبریزی به روش «شکسته خوانا» نوشته شد

13931104000225_PhotoA

علیرضا بابایی، استاد انجمن خوشنویسان ایران در گفت وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، بیان داشت: هنگامی که به پهنه بیکران خوش‌نویسی پای نهادم، همواره آرزوی نگاشتن برگ‌های گرانبهای ادبی نام‌آوران ایران چون مولوی، سعدی، حافظ و غیره را در سر می‌پروراندم.

به گفته وی، در گیرو دار پرورش خوشنویسی و سال‌ها پس از گردش در گلشن نستعلیق به گلزار شکسته رسیدم و شیفته و دلباخته آن خط شدم. ادامه مطلب

آیین رونمایی از قرآن كریم به خط شكسته نستعلیق در سعدآباد برگزار شد

photo_2015-12-02_20-20-17

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مراسم رونمایی از قرآن کریم با کتابت استاد علیرضابابایی به خط شکسته نستعلیق و تذهیب کاری استاد داریوش جلیلیان با ورق‌های طلا ، بعد از ظهر چهارشنبه ۱۴ تیرماه، در موزه خط و کتابت میرعماد مجموعه سعدآباد برگزار شد.

ادامه مطلب