شروع ترم جدید کلاس های ما در موسسه کتاب آرایی ایرانی

کلاس های خوشنویسی علی رضا بابایی و فاطمه وصال در روزهای پنج شنبه و جمعه بعد از ظهر در موسسه کتاب آرایی ایرانی برگزار می شود .

ترم جدید از اوّل بهمن شروع و تا آخر اردیبهشت ادامه دارد .

 

ترم جدید
ترم جدید

کلاس روزهای پنج شنبه
مدرس : فاطمه وصال
ساعت: ۱۵٫۳۰ تا ۱۷٫۳۰
آموزش خط نستعلیق
قلم درشت و تحریری

کلاس روزهای جمعه
مدرس : علی رضا بابایی
ساعت: ۱۵ الی ۱۸
آموزش خطوط نستعلیق و شکسته
قلم درشت ، تحریری

آدرس :
تهران ، بالاتر از چهارراه ولی عصر ،
خیابان بزرگمهر ، تقاطع خیابان فلسطین
پلاک ۲۹
موسسه کتاب آرایی ایرانی

تلفن :
۶۶۴۰ ۵۶۶۵
۶۶۱۷ ۵۷۱۱

نمايشگاه سير تحول هنر خوشنويسي زنان ايران در موزه ميرعماد

جام جم آنلاين: به مناسبت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن ، نمایشگاهی با عنوان «زنان خوشنویس در گذر زمان» با ارائه آثاری از سیر هنر خوشنویسی و کتابتی زنان ایران از قرن چهارم هجری قمری تا دوره معاصر ، روز سه شنبه در موزه میرعماد گشایش می یابد.
در این نمایشگاه ۶۴ اثر خطی و کتابتی به خط نسخ ، ثلث ، رقاع ، نستعلیق و شکسته نستعلیق از خطوط خفی تا جلی به نمایش در می آید. نسخ خطی ارائه شده شامل کتاب دعا ، قصیده ، داستان ، دیوان اشعار و قرآن کریم به امضای کاتبان زن ایرانی همچون دختر ابن مقله (قرن ۴ ه ق) زینت بن شهده ، معلمه یاقوت مستعصمی (قرن ۷ ه ق) گلرخ بانو بیگم (قرن ۱۰) است . به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ، سلطان بانوی صفوی ، فرزند شاه اسماعیل (قرن ۱۰) ،ام سلمه و شاه بیگم دختران فتحعلیشاه (قرن ۱۳) ، گوهرشاد، دختر میرعماد (قرن ۱۱) ، مریم بانو نایینی (قرن ۱۴) و خورشید کلاه خانم (قرن ۱۳) از جمله زنانی هستند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش درآمده است . همچنین آثاری از هنرمندان معاصر همچون الهه خاتمی و مینا بهدادفر در خط نستعلیق جلی ، سیده صغری حسینی و فاطمه وصال در خط شکسته نستعلیق ، نوین تولایی در خطوط ریز و تذهیب ، فائزه شیرازی در خط ثلث ، ازهار شرکا در خط نستعلیق و زهره عباسی در نستعلیق سیاه مشق و جلی ، بخش دیگر این نمایشگاه را تشکیل می دهد. گفتنی است ، اجرای سخنرانی توسط استاد غلامحسین امیرخانی ، اهدای لوح تقدیر و جوایز نفیس به تعدادی از بانوان خوشنویس شرکت کننده ، از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه است .